NVO

Nīcas novads: ''Cerību krāsa''

logo-paraugs-copy 3924850Darbības teritorija:Nīcas novads
Dibināšanas gads: 2010
Reģistrācijas Nr:  40008158184
Adrese:  Nīcas nov.; Nīcas pag.; Bernāti; "Galdnieki"; LV 3292
Vadītāja: Ausma Dzintare; 26998159; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Interneta saite http://ceribukrasa.weebly.com/

Biedrība ”Cerību krāsa” tika dibināta 2010. gada aprīlī, ar mērķi veicināt atstumto grupu, tai skaitā  bērnu un jauniešu sociālo integrāciju, dodot visiem  iespēju piedalīties aktīvos, mērķtiecīgos, izglītojošos pasākumos. Biedrībai "Cerību krāsa " ir 15 biedri,8 goda biedri un 12 brīvprātīgie.

Biedrība organizē dzejas dienas, meistaru dienas ,veido paaudžu tematiskas  tikšanās, uzņem un veido pasākumus ciemiņiem no dažādām NVO biedrībām. Katrs jauns pasākums tiek veidots kopā ar kāda novada kolektīvu.

2014.g. aprīlī biedrība organizējusi Vislatvijas Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākumu "Satiec savu meistaru''. Šī pasākuma ietvaros interesenti varēs iepazīt un apgūt dažādas prasmes, kas saistītas ar tradicionālo amatniecību, muzicēšanu, dziedāšanu, mutvārdiem un zināšanas, kas saistītas ar dabu un visumu, rituāliem un svētkiem. Dalībnieki ne tikai tika izglītoti, bet arī iesaistīti un rosināti ne tikai vērot, bet kļūt  par aktīviem pasākuma dalībniekiem. Šajā  pasākumā bija iesaistīti daudzi sadarbības partneri un biedri  (Rucavas sievas, Vecpils NVO biedrība "Lāņupe", jauniešu deju kolektīvs "Lāņupīte ", Liepājas folkloras kopa "Saknes" un dzintaru meistare Gunta Vecpils). Piedalījās arī Nīcas garā sauciena un spēcīgās balss īpašniece Velta Maļika.

 Biedrība sadarbojas ar citām sava novada NVO, ar sava un citu novada pašvaldību, uzņēmējiem.

konkurss augsai

2014. gadā biedrībai tika uzticēts kļūt par sadarbības partneri divos projektos - Liepājas Vācu kultūras centra starpkultūru  projektā "Sadziedāšanās " un Liepājas nodaļas " Dzīvības koks "projektā  "Drosme iesaistīties ".

Biedrība "Cerību krāsa " organizēja un īstenoja projekta "Drosme iesaistīties " pirmā semināra dienu Nīcā un noslēguma pasākumu Liepājā, šī projekta mērķis bija pievēst uzmanību aktīviem un pozitīviem dzīves stāstiem, situācijām un pārdomām par to, kā cilvēki uztur dzīves kvalitāti, sadzīvojot ar hronisku saslimšanu, tajā skaitā vēzi. 

 

20141024sadziedot-6Liepājas Vācu kultūras centra starpkultūru projektā "Sadziedāšanās" projekta ietvaros galvenā aktivitāte bija  koncerts ''Sadziedam''. Tā ietvaros uzstājās bērnu, jauniešu, kā arī senioru ansambļi. Projekta laikā notika arī koncerts Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē, kura laikā uzstājās bērnu un jauniešu ansamblis.Vēlāk  restorāna ''Upes'' telpās, norisinājās pēc koncerta pasākums, kura ietvaros norisinājās sadziedāšanās un starpkultūru dialogs. Projekta laikā satikāmies ar  draugiem- kora dalībniekiem no Vācijas, Darmtātes, kuri atraktīvi, ar skanīgām balsīm un savu sirsnību pieskandināja Liepāju, Trīsvienības baznīcu, Vācu namu un mūsu sirdis. Biedrība „cerību krāsa” šajā projektā ņēma līdzdalību sagatavojot un novadot starpkultūru  tikšanos.