NVO

IESAISTIES KURZEMĒ!: Liepājas poļu biedrība “Vanda” aktīvi īsteno projektus

Warszawa92017. gads Liepājas poļu biedrībai “Vanda” ir ļoti veiksmīgs projektu realizācijas jomā.

Laikā no jūnija līdz septembrim tika realizēts Kultūras ministrijas atbalstīts un biedrības “Kurzemes NVO atbalsta centrs” administrēts mazākumtautību atbalsta jomas projekts “Poļu biedrība “Vanda” ceļā uz desmitgadi”. Biedrībai pirmā nozīmīgā jubileja būs gada nogalē. Šis projekts deva būtisku ieguldījumu biedrības dziesmu ansambļa “Bursztynki” vizuālajam tēlam, jo ir iegādāti 11 jauni Krakovas tautas tērpu komplekti, sastāvoši no vestes un svārkiem, kurus izgatavoja firma “Beskid Art deco” Polijā. Jaunie tērpi ir ļoti krāsaini un koši, kas skatītājiem varētu labi patikt. 

Šī projekta ietvaros notika arī brauciens uz Varšavu. Divas ļoti piepildītas dienas tika pavadītas Varšavā, kur notika gan pilsētas apskates ekskursija, gan pastaiga pa slaveno Lazienku parku, kur savā laikā pastaigājās Polijas karaļi, gan nakts koncerta apmeklējums Svētā krusta bazilikā, kur atdusās Frederika Šopēna sirds, un kas tā arī saucās “Pod sercem Szopina” ar izcili iejūtīgu talantīgā komponista skaņdarbu izpildījumu. Notika arī meistarklases dziedāšanā ar skolotāju Joannu Kielbiewsku, kur tika apgūtas jaunas dziesmas, un poļu valodas lietojuma pilnveides nodarbības. Ļoti saturīgs, polisko identitāti nostiprinošs brauciens, kas biedrības biedriem ilgi paliks labā atmiņā.

IMG 1073

Warszawa2

Warszawa3

Warszawa4

Warszawa5

Kultūras ministrijas atbalstīta un biedrības “Kurzemes NVO atbalsta centrs” administrētā projektu konkursa “Iesaisties Kurzemē” Starpkultūru dialoga jomā poļu biedrība “Vanda” ir saņēmusi finansējumu, lai organizētu jau par tradīciju kļuvušo pasākumu “3.Tautu draudzības ugunskurs”, kas notiks 16.septembra pēcpusdienā koncertdārzā “Pūt, vējiņi”, un šoreiz tas pulcēs septiņus mazākumtautību radošos kolektīvus un katrs no tiem sev līdzi ir uzaicinājis piedalīties vienu latviešu tautas mākslas kolektīvu. Pasākumā kopā skatītāju priekam uzstāsies 14 dažādi mākslinieciskie kolektīvi ar vairāk kā simts dalībniekiem. Visus klātesošos vienos dzīvā ugunkura liesma un dziesmas dzimtajai Liepājai. Uguns kā dzīvības dzirksts, kā siltuma uzturētāja, pie kuras savstarpējā sapratnē, kultūru mijiedarbībā un sadraudzībā vienoties dažādu tautību cilvēkiem. Ar šo pasākumu lai pieņemas spēkā un iet plašumā cilvēkus vienojošās savstarpējās sapratnes jūtas.  Pasākuma devīze, kuras autore ir Rita Rozentāle, arī šogad paliek nemainīga:

 “Aizdedz uguni laukā,

aizdedz to sirdī,

manā un tavējā!”.

Šogad Liepu pilsētai tiks turpināta arī kociņu stādīšanas tradīcija, kur Brīvības ielas sakumā tiks iestādītas 7 liepas, turpinot pagājušā gadā iesākto stādījumu rindu. Lai liepas aug un uz ilgiem gadiem ir simbolisks apliecinājums tam, ka visi šeit varam mierīgi dzīvot, attīstīties un dažādībā pastāvēt līdzās viens otram.

Aicinām liepājniekus sargāt šos kociņus un dzīvot draudzīgā labvēlībā vienam pret otru!

Projekts paredz arī nopietnas mazākumtautību biedrību līderu pārrunas par NVO jomas aktualitātēm un par kopējas sadarbības attīstības lietderību tuvākajā nākotnē.

Trešā lieliskā iespēja šajā gadā poļu biedrībai “Vanda” ir Liepājas pilsētas pašvaldības atbalstītais projekts “Poļu biedrības “Vanda”desmitgadei jauni tautas tērpi”, kas dod iespēju pilnībā pabeigt noformēt biedrības ansambļa “Bursztynki”jauno vizuālo tēlu. Projekta ietvaros top 11 jaunas Krakovas tautas tērpam atbilstošas baltas blūzes un tikpat daudz balto priekšautu, kā arī viens vīrieša tautas tērpa daļējs komplekts. Krelles gan dalībnieki iegādājas par pašu līdzekļiem, jo šī rota poļu sievietēm ir visnotaļ svarīga. Jaunie tērpi ir brīnišķīga dāvana biedrības biedriem pašiem sev jau tuvajā desmitgades jubilejā, kas ir decembrī, bet kura tiks atzīmēta ar svētku pasākumu un koncertu Latvijas un Polijas valstu svētkos 2018.gada maijā.

R.Rozentāle

26544088

KM KNVOAC