NVO

IESAISTIES KURZEMĒ!: Stiprināta Liepājas lietuviešu kultūras biedrības “Rūta” darbība

KM KNVOACLiepājas lietuviešu kultūras biedrība “Rūta” šā gada pavasarī realizēja Kurzemes NVO atbalsta centra administrētā un Kultūras ministrijas finansētā projektu konkursa "Iesaisties Kurzemē!" projektu “Atbalsts Liepājas lietuviešu kultūras biedrībai “Rūta”.

Projekts deva iespēju iegādāties visiem biedrības ansambļa “Senoliai” dalībniekiem jaunas blūzes, kā arī atjaunot nepieciešamās vestes un svārkus. Tagad ansambļa vizuālais skats ir atbilstošā kvalitātē, lai saviem cienītājiem sniegtu labu estētisku iepriecinājumu. Projekta ietvaros biedrība izveidojusi arī pati savu identitātes apliecinājumu - biedrības karogs, ar ko piedalīties kopējos pasākumos. Tāpat projekta ietvaros biedrība ir iegādājusies fotoaparātu, ar kuru aktīvi rīkojas tās biedrs Kazimirs Zonis un viņa pārziņā ir arī biedrības publicitāte medijā Facebook, kur ļoti daudzos fotoattēlos tiek atspoguļotas biedrības aktivitātes. 

IMG 20170527 134813 1024x575

 Vislielāko prieku un gandarījumu deva viesošanās sestdien, 27.maijā Rīgā, Lietuviešu vidusskolas 10 gadu jubilejas pasākumā, starptautiskajā dziesmu un deju festivālā “Mano teviśkes spalvos” /Manas tēvzemes krāsas/, kurā piedalījās trīspadsmit dziesmu un deju kolektīvi no Latvijas un Lietuvas. Draudzīgums, liels prieks un pacilātība valdīja visu pasākuma laiku un mājupceļā.

Tā ir grūti pārvērtējama iespēja – būt starp savējiem, savas etniskās apziņas stiprināšanā vienotībā ar lietuviešiem no dažādām Latvijas un Lietuvas pilsētām. Prieks, ko raisa šādi kopēji svētki, dod jaunu impulsu ansamblim “Senoliai” pilnveidot savu repertuāru, lai ar prieku un lepnumu par savu piederību lietuviešu tautai, dzīvotu un darbotos kopā ar citām tautām savā dzimtenē Latvijā, sirdij vistuvākajā pilsētā Liepājā.

IMG 20170527 160121 1024x575
 
IMG 20170527 143342 1024x575