NVO

Lekcija par romu kultūru un vēsturi un izstādes izstādes „Romu holokausts Latvijā (1941-1945)” atklāšana Ventspilī

rlKultūras ministrija 8.maijā Ventspilī no 10:30 – 15:00 aicina piedalīties izstādes „Romu holokausts Latvijā (1941-1945)” atklāšanas pasākumā un lekcijā par romu kultūru un vēsturi. Pasākuma programma.

Pirms izstādes atklāšanas plkst.11:00 -13.00 notiks izglītojoša lekcijā par romu kultūru un vēsturi, tai skaitā par romu genocīdu Otrā pasaules karā Latvijā, ko vadīs Normunds Rudevičs, Ārvalstu organizācijas „Starptautiskā Romu Apvienība” prezidents, pazīstamā romu mākslinieka Kārļa Rudeviča dēls.

Uz šo lekciju ir aicināts plašs interesentu loks - gan pašvaldību pārstāvji, izglītības iestāžu speciālisti un pedagogi, sociālie darbinieki, kā arī jaunieši, lai veicinātu viņu izpratni par minētajiem kultūras un vēstures jautājumiem.

Izstrādes atklāšanas pasākumā arī uzstāsies tradicionālās romu mūzikas kolektīvs „Ame Roma”.

Pasākumu organizē Kultūras ministrija, sadarbībā ar Ventspils pilsētas Pārventas bibliotēkuun biedrību „Romu Kultūras centrs” Eiropas Savienības projekta „Latvijas romu platforma I: dialogs, sadarbība un iesaistīšana” ietvaros.

Informatīvais materiāls par romu genocīdu Latvijā Otrajā pasaules kara laikā ir pieejams šeit https://www.km.gov.lv/uploads/ckeditor/files/Sabiedribas_integracija/Romi/Platforma/Buklets_LV_Print_9Marts.pdf.