Talsos noslēdzies biedrības „Vīgrieze” projekts „Simts krāsās laistās mans novads Latvijā”

Vigrieze mazais

8. decembrī Talsu Tautas nama Radošās sētas mākslinieku telpā notika projekta „Simts krāsās mirdz mans novads Latvijā” noslēguma pasākums- izstādes „Mīļa mana tēvu zeme divu roku siltumā” atklāšana.

Dalibnieku kopbilde 800x533

Izstādē ir apskatāmi projekta dalībnieku darbi, kas tapuši trīs meistarklasēs. Pirmā meistarklase „Saules gaisma rudenī” notika Pastendē, Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu atbalsta centrā. Meistarklasi vadīja mākslinieces Diana Dzelme un Katrīna Vīnerte, viņas projekta dalībniekus iedvesmoja strādāt ar pasteļkrītiņiem. Otro meistarklasi vadīja vizuālās mākslas pedagogs Andris Vikainis un tajā tika apgūta zīmēšana ar lodīšu pildspalvām. Trešo reizi projekta dalībnieki tikās meistarklasē Pļavmuižā un to vadīja grafiķe Inese Mīlberga. Meistarklases dalībniekiem bija iespēja izmēģināt vienu no grafikas tehnikām- monotīpiju.

Izstādes atklāšanas pasākumā projekta dalībnieki dalījās ar saviem iespaidiem un secinājums ir viens - sadarbība jāturpina tiekoties meistarklasēs, plenēros un vedojot kopīgas izstādes un pasākumus. Meistarklašu vadītāji Diana Dzelme un Andris Vikainis un Pļavmuižas mākslas studijas vadītāja Lolita Bētiņa atzīmēja, ka projekta gaitā bijusi lieliska pieredze piedalīties kolēģu vadītajās meistarklasēs un piedalīties izstādē arī ar saviem darbiem. Talsos izstāde būs apskatāma līdz janvārim. Jaunā gada sākumā izstāde nonāks Pļavmuižas saieta namā, un februārī tā tiks nogādāta  Pastendes kultūras namā.

Projekta dalībnieki par paveikto ir gandarīti un cer, ka viņu simts krāsās veidotie darbi, kas tapuši mīlestībā uz savu novadu, sasniegs arī skatītāju sirdis.

Par meistarklasēm vairāk var lasīt: meistarklase "Saules gaisma rudenī", meistarklase "Talsi pārsteidz..."meistarklase „Nosapņotie otas pieskārieni”.

Andris Vikainis Diana Dzelme Antra Jaunskalze 800x533

Darbi 800x533

Izstādes atklāšana 800x533

Pastendes makslas studija 800x533

Projekta dalibnieki 800x533

Pateicības 800x533

Talsu CMMK 800x533

 Projekta vadītāja
Antra Jaunskalže

Pasākums notiek Ģibuļu pagasta AAB „Vīgrieze” projekta „Simts krāsās laistās mans novads Latvijā” ietvaros, kurš tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un Kurzemes NVO atbalsta centra atbalstu.

IKbaneris Vigrieze